Fizjoterapia uroginekologiczna.
Zajmuje się:
Cele terapii:
Kwalifikacja do terapii:
Odbywa się w oparciu o wywiad (kwestionariusze), ocenę dzienniczka mikcji, badanie kliniczne lekarz i fizjoterapeuta z oceną napięcia mm dna miednicy.
W miarę konieczności ocena badań dodatkowych (usg, emg, badanie urodynamiczne i in.).
Laser biostymulacyjny - jest od dawna stosowany w fizjoterapii ponieważ jego energia generuje szereg procesów naprawczych w organizmie:
Efekt przeciwbólowy - szybkie niwelowanie bólu, blok przewodnictwa, stymulacja wydzielania endorfin, rozluźnienie napięcia mięśni i stawów.
Efekt przeciwzapalny - szybka i głęboka stymulacja tkanek- rozszerzenie naczyń krwionośnych-dotlenienie tkanek, wzrost aktywności enzymów- zwolnienie procesu zapalnego.
Efekt biostymulacyjny - zintensyfikowanie przebiegu procesów energetycznych w komórkach i tkankach, zwiększenie odnowy tkanek, stymulacja produkcji kolagenu i białek. Dodatkowe efekty wywołane wyłącznie przez terapię laserem wysokoenergetycznym:
Korzyści z laseroterapii wysokoenergetycznej:
Fala uderzeniowa To słyszalna fala dźwiękowa o dużej energii. Jej zastosowanie przyspiesza procesy lecznicze w organizmie (stymulacja samonaprawy). Zmiany ciśnienia wywołane uderzeniami fali prowadzą do rozbijania i rozpuszczania złogów wapniowych w tkankach, stymulują przekazywanie bodźców w komórkach, poprawiają krążenie w tkankach oraz wpływają korzystnie na regenerację naczyń krwionośnych w ścięgnach i mięśniach, co stwarza korzystne warunki do regeneracji i wyleczenia. Efekty zabiegu często występują już od początku leczenia (po pierwszym czy 2 zabiegu). Samo gojenie się tkanek może potrwać kilka tygodni bądź nawet miesięcy (kompletne wygojenie się urazu). Ustąpienie dolegliwości bólowych po zastosowaniu fali uderzeniowej wyprzedza zakończenie gojenia, a poprawa ruchomości stawu polepsza jakość życia. Leczenie nie jest uciążliwe. Zabiegi można wykonywać co 4-7-czy 10 dni.
Wskazania do terapii:
Zespoły bolesnego barku- także ze zwapnieniami, zapalenie ścięgien mięśni stożka rotatorów, Łokieć tenisisty, golfisty, zapalenie ścięgna rzepkowego - tzw. kolano skoczka, zapalenie ścięgna Achillesa, ostroga piętowa ,zapalenie rozcięgna podeszwowego, bóle biodra (zapalenie kaletek i przyczepów mięśni), bóle przeciążeniowe okolicy nadgarstka, kręgosłupa, stany wzmożonego napięcia mięśni, mięśniowo powięziowe punkty spustowe bólu i inne.
Przeciwwskazania do terapii ustali lekarz specjalista (konsultacja przed zabiegiem jest bezpłatna). Prawidłowo wykonany zabieg przez odpowiednio przeszkolony personel nie niesie za sobą ryzyka. W celu uzyskania dalszych szczegółów prosimy skontaktować się z nami.
Udzielimy wszelkich potrzebnych informacji. Posiadamy jedno z najbardziej nowatorskich urządzeń do terapii pozaustrojową falą uderzeniową niemieckiej firmy Gymna.
Zabieg trakcji (rozciągania) polega na przykładaniu do ciała pacjenta sił ciągnących o działaniu leczniczym. Wyciągi ręczne lub mechaniczne zwykle stanowią część programu kompleksowej rehabilitacji kręgosłupa. Stosuje się je w celu poprawy ruchomości i likwidacji bólu. Parametry siły ciągu dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Lekarz lub terapeuta jest obecny przez cały czas trwania zabiegu i nadzoruje jego przebieg.
Efekty zabiegów trakcji:
Wskazania do trakcji:
Przeciwwskazania do trakcji wykluczy u ciebie lekarz specjalista.
Zadzwoń do nas lub wyślij nam wiadomość mailową, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe! Gabinet Dr Hanna Tomczak - rehabilitacja oraz fizjoterapia, zabiegi falą uderzeniową :: Pruszcz Gdański - Rotmanka