Artykuły


Ocena działania przeciwbólowego magnetoledoterapii u chorych z zespołem bólowym kręgosłupa

Ocena działania przeciwbólowego magnetoledoterapii u chorych z zespołem bólowym kręgosłupa

Więcej

Pozycja zawodu fizjoterapeuty w Polsce - ocena studentów fizjoterapii

Pozycja zawodu fizjoterapeuty w Polsce 

Więcej

Częstość występowania oraz możliwości profilaktyki zespołu przeciążeniowego przyśrodkowej części podudzia u biegaczy amatorów.

Częstość występowania oraz możliwości profilaktyki zespołu przeciążeniowego przyśrodkowej części podudzia u biegaczy amatorów. 

Więcej

Metodyka zabiegów w kabinie IR

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Więcej

Bóle krzyża

Szacunkowo określa się, iż 60-70% ludzi po 50. roku życia miewa dolegliwości bólowe kręgosłupa o różnym nasileniu. Niepokoi fakt coraz częstszego występowania tzw. „bólu krzyża” u osób znacznie młodszych.

Więcej

Sauna Infrared - fakty i mity

W literaturze medycznej ciągle jest niewiele badań naukowych, które oceniają wpływ przegrzania w tzw. saunach (kabinach) IR na zdrowie człowieka. Brak jest także oceny potencjalnego ryzyka wielokrotnych ekspozycji na ten rodzaj promieniowania. W przeciwieństwie do promieniowania IR-A i IR-B nie ustalono do tej pory ograniczeń w stosowaniu IR-C.

Więcej

Rola lecznictwa uzdrowiskowego w profilaktyce i leczeniu osteoporozy

Osteoporoza ze względu na swoję powszechność, niekorzystne następstwa i koszty wynikające z jej leczenia, długotrwałej rehabilitacji i niepełnosprawnooeci stanowi poważny problem społeczny.

Więcej

Pole magnetyczne

W ostatnich latach obserwuje się duże zainteresowanie terapeutycznymi zastosowaniami pól magnetycznych, a w szczególności pól małej częstotliwości. Pola takie występują na całej kuli ziemskiej.

Więcej

Wpływ krioterapii miejscowej na leczenie bólu w reumatoidalnym zapaleniu stawów

Leczenie chorych na reumatoidalne zapalenie stawów ze względu na postępujący z naprzemiennymi okresami zaostrzeń i remisji charakter choroby, powinno być kompleksowe. W ostatnich latach dużą rolę w leczeniu chorób narządu ruchu, w tym również rzs, przypisuje się krioterapii

Więcej

Światło spolaryzowane przez cały rok: wiosna

Zanim wyruszymy na wiosenne spacery, czyli słów kilka o wiośnie, stawach i świetle spolaryzowanym. Robi się coraz cieplej i za oknem coraz ładniej.

Więcej

Bądźmy zdrowsi

W marcu 2000 roku na osiedlu Rotmanka rozpoczęła działalność Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska o profilu rehabilitacji medycznej, balneoklimatologii i medycyny fizykalnej

Więcej

Skontaktuj się z nami


Zadzwoń do nas lub wyślij nam wiadomość mailową, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe! Gabinet Dr Hanna Tomczak - rehabilitacja oraz fizjoterapia, zabiegi falą uderzeniową :: Pruszcz Gdański - Rotmanka

facebook

kontakt

Skontaktuj się z nami:

tel: 58 682 1747

tel: 602 258 406

tel: 889 722 702

mail: drtomczak@wp.pl

klauzula informacyjna